„Pasakyk man ir aš pamiršiu. Parodyk man ir gal prisiminsiu, įtrauk mane, ir aš suprasiu“.

Konfucijus

     Penktokai ir šeštokai buvo įsitraukę į netradicines integruotas gamtos ir žmogaus, ir žmogaus saugos pamokas „Kaip elgtis kilus gaisrui?“ Nes jų mokytojos Rūta Tamošiūnienė ir Vita Masėnienė į pamokas pakvietė Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnįjį inspektorių Donatą Stakvilevičių ir Sidabravo ugniagesių komandos narius Juozą Gronskį ir Mindaugą Kelpšą.

     Mokiniai suprato, kad dažniausia gaisrų priežastis – neatsargus elgesys su ugnimi. Gaisrai taip pat įsiplieskia ten, kur netvarkingi dūmtraukiai ir krosnys, elektros įranga. Didelę dalį gaisrų sukelia neatsargus žmonių elgesys gamtoje. Tai neužgesintos laužavietės, numesta cigaretė, degtukas.

     Klausydamiesi ugniagesių pasakojimo, penktokai ir šeštokai sužinojo, kaip saugiai išeiti iš degančio būsto, kam ir kaip pranešti apie kilusį gaisrą.

     Įdomiausia pamokų dalis mokiniams buvo ugniagesių įrangos ir technikos apžiūrėjimas, ir net išbandymas. Mokiniai praktiškai pabandė per kelias sekundes apsirengti ugniagesio aprangą. Įgūdžiai pravers ir dabar, jeigu netyčia vėluos į pamokas.

CAM02384 CAM02396 CAM02413