Sidabravo gimnazijos penktokai ir šeštokai dalyvavo edukacijoje „Apie disleksiją paprastai“. Edukaciją vedė Lietuvos aklųjų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danguolė Kaktavičienė.

DSC 0458 2

DSC 0459 2

     Nors disleksija aprašyta daugiau nei prieš 100 metų, bet daugybė žmonių iki šiol jos nesupranta. Todėl reikia apie tai kalbėtis. Žmogaus, turinčio disleksiją, smegenys kitaip apdoroja rašomą ir skaitomą informaciją. Kartais informacija pamirštama, iškreipiama arba dalis jos prarandama.

     Žmonės, turintys disleksiją, mato pasaulį kiek kitu kampu ir siūlo netikėtas idėjas. Gebėjimas įsivaizduoti ateitį ir originalus požiūris padeda kai kuriems žmonėms, turintiems disleksiją, tapti klestinčiais verslininkais (Styvas Džobsas „Apple“ bendrovės įkūrėjas, Ričardas Bransonas). Tarp garsiausių pasaulio architektų yra turinčių disleksiją (Ričardas Rodžeris). Kai kurie žmonės, turintys disleksiją, tampa aktoriais ir taip realizuoja savo kūrybiškumą (Vupi Goldberg). Arba garsiais sportininkais (Luisas Hamiltonas „Formulės 1“ čempionas).

     Tereikia teisingo požiūrio ir daugiau laiko, kad pasisektų kiekvienam, net ir turinčiam disleksiją.