Mokytojos Toma Matulevičienė ir Rūta Tamošiūnienė 5 klasės mokiniams vedė integruotą gamtos ir žmogaus bei dailės pamoką „Laimingi santykiai“, įgyvendinant Sveikatos, lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai (SLURŠ) ir Gyvenimo įgūdžių programas.

     Pamoka vyko jaukioje gimnazijos skaitykloje. Penktokai diskutavo apie laimingus santykius. Mokiniai sakė: „laimingi santykiai, kai galima draugu pasitikėti“, „kai santykiai ilgai tęsiasi, nors kartais ir susipykstam“, „kai draugas yra ištikimas“, „kai su draugu galima dalintis džiaugsmu ir pasiguosti“, „laimingi santykiai, kai su draugu yra linksma, sugeba prajuokinti“.

20211203 082714

     Mokytoja Rūta penktokus pakvietė pažaisti jau pamėgtą stalo žaidimą „Lytiškumo kuprinė“. Mokiniai atsakinėjo į klausimus „Taip – ne“, ieškojo išeičių iš sudėtingų situacijų, atliko užduotis „Sugalvok“.

20211203 084246tv  20211206 101050 kopija

     Mokytoja Toma penktokus paskatino į santykius pažvelgti kūrybiškai – nupiešti laimingų santykių simbolius. Mokinių piešiniuose vaizduojamos akys, nes dabar, kai nematome draugų šypsenų, tik pažvelgę į akis nuspėjame – laimingas žmogus ar ne. Meilę ir šilumą spinduliuoja širdys, šypsosi veidukai, ant sūpuoklių supasi draugės, o begalybės ženklas vaizduoja amžinai laimingus santykius.

     Penktokai suprato, kad niekas nėra atsakingas už mūsų laimingus tarpusavio santykius, tik mes patys, o kad jie tokie būtų, turime pasistengti. Visi.