Dabar lankosi

Dabar svetainėje 159 svečiai ir narių nėra

     Kovo 14–18 dienomis gimnazijoje vyko gamtos mokslų savaitė.

     PUG mokiniai kartu su mokytoja Laima Ožalinskiene vykdė patyriminę veiklą „Jorė Žemę atrakina“.

     Penktokai ir šeštokai pakviesti mokytojos Tomos Matulevičienės atliko kūrybinius darbus „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“, o su mokytoja Diana Masiliūniene pjaustė pjaustinius iš faneros „Paukščių sugrįžtuvės“.

     Kovo 16 d. penktokai ir šeštokai žiūrėjo filmą „Arčiau debesų“ iš kino edukacinio projekto „Mokausi iš kino“, kurį vykdo „Skalvijos“ kino centras. Mokiniai diskutavo, ar svarbu išbandyti tai, ko bijome? Suprato, kad labai svarbu atrasti ryšį su gamta, savo šaknimis, kurios yra daug tvirtesnės, nei įsivaizduojame.

     Kovo 17 d. pradinukai, penktokai ir šeštokai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Menas ir chemija“, į kurias pakvietė „Projektų studija“ iš Kauno.

 Popierius1m  Popierius 2m

     Kovo 18 d. penktokai kartu su gamtos ir žmogaus mokytoja Rūta Tamošiūniene ir auklėtoja Živile Mančiauskiene išvyko į Šiaulius. Šiaulių „Aušros“ muziejaus filiale Chaimo Frenkelio viloje dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kaip gimsta popierius“. Penktokai išgirdo daug įdomių faktų apie nepaprastą popieriaus kelionę nuo seniausių iki dabartinių laikų, sužinojo apie jo restauravimą, pamatė kaip popieriaus liejimo mašinoje restauruojamas popierius. Į namus mokiniai išvyko su restauratorės paruošta užduotimi – retušuoti pasirinktas iliustracijas.

 Vaistine1m  Vaistine2m

     Kita edukacija vyko vienoje seniausių Lietuvos vaistinių – „Valerijono“ vaistinėje. Ten penktokų jau laukė vaistinės direktorė Almyra Girdenienė. Mokiniai išgirdo, kokias vaistažoles būtina auginti savo darže: šalaviją, čiobrelį ir raudonėlį, ką valgyti pusryčiams, kad augtų sveiki ir stiprūs. Penktokai iš natūralių produktų: ekologiškų nakvišų ir sezamų aliejų, kakavos sviesto ir bičių vaško patys pasigamino lūpų balzamą, Vaistininkystės muziejuje sužinojo, kaip buvo išrašomi vaistų receptai, ar tikrai vaistus galima pasidabruoti, kuo malšindavo įvairius skausmus seniau. Tarp žymesnių muziejaus eksponatų – vaistinis preparatas „raudonasis streptocidas“, už kurio antibakterinių savybių atradimą Nobelio premija apdovanotas vokietis Gerhardas Domagkas. Penktokai sakė: labai įdomi vaistininko profesija.

 Botanikos sodas1m  Botanikos sodas2m

     Edukacija „Džiuginantį sodą kuriu pats: sėju“ vyko VU Šiaulių akademijos botanikos sode. Penktokai susipažino su sėklų įvairove, plitimo būdais, su augalų sėjai reikalingomis priemonėmis, pabandė iš sėklų atpažinti augalus, sužinojo kokių sąlygų reikia, kad augalų sėklos sudygtų. Mokiniai pasėjo sėklas ir pasėtus augalus parsivežė į mokyklą, kur stebės sėklų dygimą, o paskui perkels į daržą. Penktokai pažadėjo rūpestingai prižiūrėti savo augalus, kad jie sudygtų.

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Rugsėjis 2023 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com