Dabar lankosi

Dabar svetainėje 205 svečiai ir narių nėra

Tikslas – sudaryti sąlygas mokinių gabumams ir kūrybiškumui skleistis per sporto ir meno prizmę, ugdant jų filosofinius, meninius ir sportinius gebėjimus, kritinio mąstymo, globalaus pilietiškumo, kūrybines, socialines emocines kompetencijas.

     Birželio mėn. 21 d. aštuonių dalykų mokytojai: dailės, etikos, muzikos, tikybos, fizinio ugdymo, žmogaus saugos, technologijų ir šokių būrelio vadovė mokyklos bendruomenę pakvietė į aktų salę, į integruotą projektinę veiklą „Sportas ir/ar menas“. Jos metu turėjome išsiaiškinti ar sportas taip pat yra menas, ar atskira sritis. Diskutuodami apie sportą ir meną mokiniai gebėjo analizuoti ir įvardinti bendrus sąlyčio taškus: judesį, kūno kalbą, nuotaiką ir emocijas, meninę raišką, įtaką žmogaus fizinei ir emocinei sveikatai bei visuomenės gerovei. Nes sporto ir meno dermė – tai judesys, elegancija, kūno plastika, grožis ir muzika, kurie gali atsispindėti ne tik sporto varžybose, įvairiuose užsiėmimuose ar renginiuose, bet ir meno kūriniuose.

20220621 troliu sokis

     Kad būtų aiškiau ir įtikinamiau, šokių vadovės Ž. Mančiauskienės vadovaujamos pradinių klasių mergaitės pašoko „Trolių šokį“, perteikdamos emociją judesy.

20220621 muzikos garsai

20220621 sokis

     Muzikos mokytojui E. Janeliūnui grojant šokių melodijas, mokiniai turėjo pasakyti: koks tai šokis, kokia nuotaika ir kaip judesio pagalba perteikiamos emocijos. Užvirė diskusijos, kurios padėjo išsiaiškinti, kad šokyje svarbiausia muzika, ritmas ir judesys. Fizinio ugdymo mokytoja V. Masėnienė padėjo mokiniams suvokti, jog sporte taip pat patys svarbiausi yra judesys ir emocija. O kalbant apie senovės Olimpo dievus – tai kūno grožis!

     Po ilgų diskusijų padarėme išvadą, kad sportas taip pat yra menas, kurį smagu stebėti, grožėtis, analizuoti sportininkų rezultatus ir jais džiaugtis. Tada technologijų mokytoja D. Masiliūnienė visus pakvietė atlikti kūrybinį darbą, kurio metu mokiniai turėjo sukurti arba nupiešti sportininką ar menininką judesyje, perteikiant kūno plastiką, eleganciją ir grožį.

20220621 kurybine veikla

20220621 kurybin darbai

 20220621 kurybin darbai1m  20220621 kurybin darbai2m  20220621 kurybin darbai3m

     Apibendrinant integruotą veiklą teigėme, kad sportas, kūryba ir menas išlaisvina žmogų, padrąsina, suteikia daugiau pasitikėjimo savimi bei didina savivertės jausmą, stiprina socialinius ryšius.

Sporte, kūryboje kuriasi visuomenė, kurioje gyventi gera!

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Vasaris 2024 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28 29
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com