Kaip ir kiekvienais metais gimnazijos biblioteka prisijungė prie tarptautinio projekto „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Tai yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamas projektas, propaguojantis Šiaurės šalių literatūrą, knygų skaitymą, skatinantis savišvietą bei švietimo idealus Šiaurės ir Baltijos šalyse.

     Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros centrų Šiaurės šalyse ir jų kaimyniniuose kraštuose bus rengiami skaitymai, parodos, debatai, kiti kultūriniai renginiai.

     Kadangi lapkritis yra vienas tamsiausių mėnesių ir dienos vienos trumpiausių, todėl skaitant knygas, užsidegus žvakes, sukuriama labai jauki ir maloni atmosfera. Tokia ir yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Šių metų tema – Šiaurės šalių šventės. Skaitymams buvo pasiūlytos knygos – ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių vaikams rašytojų Astridos Lindgren knyga „Pepė Ilgakojinė“, paaugliams ir jaunimui Josteino Gaarderio romano „Sofijos pasaulis“ ir suaugusiems – ištrauka iš rašytojos Karen Blixen romano „Babetės puota”.

20191118 siaur saliu bibl savate 01

20191118 siaur saliu bibl savate 02

     Bibliotekininkė Aušra Staškūnienė, kartu su penktos klasės mokiniais ir lietuvių kalbų mokytoja Ina Balinskiene, organizavo garsinį A. Lindgrend knygos “Pepė Ilgakojinė“ ištraukos skaitymą žvakių šviesoje. Mokiniai trumpam persikėlė į Vilą Vilaitę ir šventė Pepė gimimo dieną.  Bibliotekoje veikė dvi spaudinių parodos: „Šiaurės šalių grožinė literatūra mūsų bibliotekoje“ ir „Nuostabus Astridos Lindgend pasaulis“.

20191118 siaur saliu bibl savate 03

Bibliotekininkė A. Staškūnienė