Dabar svetainėje 219 svečių ir narių nėra

Gegužės paskutinį savaitgalį Europoje buvo minima tarptautinė kaimynų diena.

Renginys pirmą kartą inicijuotas Paryžiuje, o jo veiklomis siekiama suburti bendruomenes ir skatinti jų socialinį solidarumą.

Mūsų gimnazijos šeštokai ir trečiokai gimnazistai specialiai šiai dienai organizavo projektą „Pienės pūkas“. Iniciatyvos metu su mokiniais buvo vykdomos pokalbių dirbtuvės, kuriose ieškojome atsakymų į klausimus: Ar bendraujate su savo kaimynais? Ar bent pasisveikinate su jais susitikę? Kaip elgtis, jei triukšmauja kaimynai? Ką galima veikti su kaimynais?, o galbūt kitapus gatvės gyvenantiems kaimynams reikia tavo ar mūsų pagalbos. Jaunuoliai diskutavo, kad pienė yra sunkiai naikinama piktžolė su pieniškomis sultimis ir priskiriama astrinių (Asteraceae) šeimos augalų genčiai. Lietuvoje auga keturios pienių rūšys: Dirvinė pienė (Sonchus arvensis), Šiurkščioji pienė (Sonchus asper), Daržinė pienė (Sonchus oleraceus) ir Pelkinė pienė (Sonchus palusris). Mokiniai samprotavo, kad pienės yra deguonies gamintojos ir maisto šaltinis mitybos grandinėje bei filosofiškai improvizavo kūrybines veiklas, kurias lygino su pienių pūkais, o visiems kaimynams siuntė pienių pūkų parašiutus – gėrio sėklytes, prisiekdami būti atsakingi ir mandagūs kaimynai. Renginio metu mokiniai kūrė filmuką „Pienės pūkas“, kuris skatina bendruomenes burtis ir paprasčiausiai kalbėtis su greta esančiu žmogumi arba jį draugiškai išklausyti.

Kaimynų diena Lietuvoje švenčiama dar visai neseniai, bet poreikis žmonėms susiburti ir nuotaikingai paminėti šią šventę darosi vis aktualesnis. Šiemet prie šios iniciatyvos prisijungė ir Radviliškio rajono Sidabravo gimnazijos bendruomenė. Vykdydami projektą įsitikinome, kad bendruomeniškumas prasideda nuo draugiškos šypsenos ir mielo susipažinimo su aplinkiniais gyventojais. Mes ir mokiniai tikime, kad kūrybinės veiklos yra vienas geriausių būdų tai padaryti. Todėl, įgyvendinant šių lauko gėlių svajonę, visus žmones kviečiame tapti savo kaimynystės sielų pienės pūkais ir skleisti gėrio išlikimą bei išplitimą!

Projekto video nuoroda:

Kaimynų dienai - Sidabravo gimnazijos mokinių projektas „Pienės pūkas“

Silva Morkūnienė,
iniciatyvos koordinatorė