Vystantis technologijoms, pasaulis kasdien tampa vis labiau pažįstamu ir artimu.

Nedaug likę sunkiai pasiekiamų vietų bei žmonių, kuriems negalėtume padėti nelaimės atveju. Akivaizdu, kaip artimai esame susiję. Jokios sienos ar užkardos nepadeda atsiriboti nuo gamtos stichijų, pandemijų, atskirtį, išnaudojimą, skurdą sukeliančios socialinės neteisybės ar jos pasekmių. Šios gamtinės ar socialinės stichijos veikia visą pasaulį.
     „Žinojimas – įpareigoja. Kiekvienas esame atsakingi už tvarią, teisingą, sveiką, jaukią aplinką bei jos kūrimą. Labai svarbu, kad tai suprastume nuo mažumės, kad pareiga aplinkai „įaugtų į kraują“ jau nuo mokyklos suolo“, – teigia Globalaus jaunimo festivalio 2021 renginių koordinatorė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro projektų vadovė Erika Lučickaja. Pasak jos, žadinti vaikų norą pažinti save, suprasti savo santykį su supančiu pasauliu, permąstyti savo atsakomybės už jį ribas, dalyvauti globalių iššūkių (tokių, kaip tarša, susvetimėjimas, skurdas ir kt.) sprendime – visų ugdytojų: mokytojų ir tėvų pareiga (informacijos šaltinis: https://sodas.ugdome.lt/naujienos/perziura/66850 ).

15

Globalaus jaunimo festivalis vyko birželio mėnesį ir net visą savaitę. Džiugu, kad irmūsų gimnazijos dešimtos klasės mokiniai aktyviai dalyvavo Globalaus jaunimo festivalio ActiveYouth pristatyme bei diskusijoje: Galim tvariau – kartu pokyčio link!

2 3

Virtualaus susitikimo metu lektorius Stanislav Karmyšov mums suteikė papildomos informacijos, kaip galime gyventi bei keliauti tvariau, nekeičiant savo gyvenimo būdo kardinaliai. Mus supančiai gamtai reikia išmintingos globos ir nuolatinio rūpesčio. Kiekvienas iš mūsų teršiame mus supančią aplinką, tiesiog atlikdami kasdieninius darbus. Apsipirkdami, neišvengiame plastiko, keliaudami neišvengiame CO2 emisijos, tačiau, mes galime sumažinti mūsų daroma žalą ir taip prisidėti prie geresnio rytojaus! Užsiėmimą „Galim tvariau – kartu pokyčio link!“ organizavo „Aktyvus Jaunimas“ / „Active Youth“.

4 6

Ar kada susimąstei, kaip keliauti tvariau ir atsakingiau?

Sidabravo gimnazijos bendruomenę kviečiame atlikti įdomų asmenybės testą ir sužinoti koks Jūsų, kaip keliautojo tipas bei gauti vertingų patarimų rinkinį, o šis gidas tam, kad mūsų kelionės būtų tvaresnės: https://activeyouth.lt/apie-jaunimo-mainus/active-youth-planet/kaip-keliauti-tvariau/

Silva Morkūnienė,
Sidabravo gimnazijos mokytoja