Sidabravo gimnazijos bendruomenė išradingai prisidėjo prie rugsėjo 22-osios – Tarptautinės dienos be automobilio paminėjimo.

     Tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai bei aktyviai prisidėti prie švarios aplinkos kūrimo, išsaugojimo, atsisakant važiavimo automobiliu ir pasirenkant ėjimą pėsčiomis, važiavimą dviračiu ar paspirtuku.

     Mokykloje nuo pat ryto visuomenės sveikatos priežiūros specialistė V. Kaklauskienė bendruomenei išdalino spalvotas skrajutes, kurios pakvietė visus prasmingai prisidėti prie Tarptautinės dienos be automobilio paminėjimo, atkreipiant dėmesį į padidėjusį automobilių srautą, eismo saugumo problemas, aplinkos taršą ir prastėjančią žmonių sveikatą. Skrajučių užrašas vertė susimąstyti:

     Ikimokyklinių grupių „Drugeliai“ ir „Boružiukai“ ugdytiniai su pedagogėmis A. Jurevičiene, D. Leščinskiene, E. Bieliūniene ir priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai su pedagoge L. Ožalinskiene organizavo judriuosius žaidimus ir sugaus eismo užsiėmimus neformalioje aplinkoje. 4 ir 6 kl. mokiniai su mokytojomis J. Skubriene ir V. Masėniene organizavo mokiniams žygį pėsčiomis po Sidabravo miestelį ir sutiktiems žmonėms dalino skrajutes, pasakojo apie Tarptautinės dienos be automobilio svarbą ir tikslą, kuris kviečia kiekvieną iš mūsų prisidėti prie klimato kaitos prevencijos įgyvendinimo, švaresnės aplinkos kūrimo ir žmogaus sveikatos išsaugojimo.

20210922 diena be auto1 20210922 diena be auto2