Dabar lankosi

Dabar svetainėje 255 svečiai ir narių nėra

Gegužės pradžioje Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam mūsų primena tuos laikus, kai buvo uždrausti mūsų tautos brandą liudijantys ženklai – kalba, knyga, spauda.

     Sidabravo gimnazijos 1, 4,  6 ir 1 g.  klasių mokiniai, lydimi mokytojų  Reginos Žalienė, Ritos Tamaševičiūtės, dailės mokytojos Tomos Matulevičienės ir istorijos mokytojo  Dovydo Paškausko, bei kuruojami bibliotekininkės Aušros Staškūnienės , šią dieną paminėjo bibliotekoje. Netradicinių  pamokų metu mokiniams trumpai pristatytas spaudos draudimo laikotarpis Lietuvoje, slaptųjų mokyklų ir daraktorių veikla, knygnešių indėlis stengiantis išsaugoti lietuvišką knygą, žodį.
     Šeštos klasės mokiniai, padedant dailės mokytojai Tomai Matulevičienei, mokėsi rašyti su „Žąsies“ plunksna. Pasitelkę kantrybę ir kūrybiškumą kiekvienas jų išbandė savo jėgas rašant neįprasta priemone.
     1g klasės mokiniai, kardu su istorijos mokytoju Dovydu Paškausku  prisijungė prie akcijos Lietuva skaito ir vieną istorijos pamoką skaitė pasirinktą knygą savo malonumui.
Pirmos ir antros klasių mokiniai per lietuvių literatūros pamoką paminėjome šią dieną ir pasidžiaugė, galėdami drąsiai bei laisvai skaityti lietuviškais rašmenimis, dalintis mintimis apie savo skaitytas knygas, jas pristatyti bei rekomenduoti draugui. Mokiniai pristatė savo skaitomas knygas, išsakė nuomonę, kodėl verta perskaityti jų rekomenduojamas knygas.
     Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena leidžia pasidžiaugti lietuvių kalbos gyvybingumu ir gražumu, prisiminti sudėtingiausius mūsų kalbos ir lietuviškos spaudos gyvavimo etapus bei puoselėti viltį, kad lietuvių kalba dar išliks labai ilgai.

photo collage.png 1

 

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Birželis 2024 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 22 1 2
week 23 3 4 5 6 7 8 9
week 24 10 11 12 13 14 15 16
week 25 17 18 19 20 21 22 23
week 26 24 25 26 27 28 29 30
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com