Dabar lankosi

Dabar svetainėje 50 svečiai ir narių nėra

     Jau trečius metus iš eilės Sidabravo gimnazijos mokiniai vyko į Platelius – Žemaitijos nacionalinį parką, į vaikų poilsio ir socializacijos stovyklą.

     Apsistojome nuostabiame gamtos kampelyje – Vytauto Zaburo kaimo turizmo sodyboje. Turiningai ir įdomiai praleisti laiką stovykloje gegužės mėn. 20-22 d. vyko penkiolika 5-6 kl. mokinių.

 2022 plateliai 1m

     Pirmą dieną mokinių laukė nemažas iššūkis – 12 km pėsčiųjų žygis po Žemaitijos nacionalinį parką, į bitininko Donato Abručio ūkį „Medaus klėtelė“. Ūkio sodyboje mokiniai ne tik susipažino su bičių gyvenimu, avilių paslaptimis, nameliu „Bičių terapija“, skanavo įvairių skonių medų, mokėsi kepti miltinius blynus ant laužo, bet ir žaidė senovišką „Dvaro“ žaidimą. Toliau kelionę tęsėme pelkėtu miško taku pas žolininkę Vaivą, ekologinio – biodinaminio ūkio „Miško sodai“ įkūrėją, kur mokiniai sužinojo daug paslapčių apie gėles ir jų gydomąsias savybes. Mokiniai savo gebėjimus ir sumanumą demonstravo dekoruojant drobinius maišelius. Tada pagal savo skonį rinkosi džiovintas žoleles, kurias sudėjo į jų pačių dekoruotus maišelius. Smagiai pasibuvę, pilni įspūdžių patraukėme atgal į kaimo turizmo sodybą, kur vakare dar laukė įvairios pramogos ir žaidimai.

 2022 plateliai 3m  2022 plateliai 2m

     Antrą stovyklos dieną mūsų laukė dar didesni iššūkiai: 8 km pėsčiųjų žygis Žemaitijos nacionalinio parko takais į Platelius, 24 km žygis dviračiais aplink Platelių ežerą, sustojant Šaltojo karo muziejuje, kur gidė papasakojo apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą. Po žygio dviračiais vykome į Platelių dvaro muziejų. Jame susipažinome su dvaro istorija, išlikusiomis nuotraukomis ir įvairiais ūkio daiktais. Dvaro svirne dalyvavome žemaitiškų blynų kepimo edukacijoje, kur edukatorė Daiva supažindino mus su žemaičių tradicijomis ir papročiais prie stalo, kasdieniu maisto gaminimu, indais ir įrankiais. Po to visų dar laukė 6 km žygis atgal, į kaimo turizmo sodybą.

     Trečia stovyklos diena buvo skirta sportiniams žaidimams ir pramogoms. Mokiniai, kupini įspūdžių ir gerų emocijų, vakarop grįžo namo.

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Sausis 2023 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 52 1
week 1 2 3 4 5 6 7 8
week 2 9 10 11 12 13 14 15
week 3 16 17 18 19 20 21 22
week 4 23 24 25 26 27 28 29
week 5 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com