Dabar lankosi

Dabar svetainėje 480 svečiai ir narių nėra

     Kasmet gegužės 7 d. minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis.

     Gegužės 10 dieną gimnazijos bibliotekoje vyko netradicinė 5 klasės (mokyt. R.Tamošiūnienė) pamoka, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Pamokos tikslas – pažadinti mokinių smalsumą, norą domėtis Lietuvos istorija, gimtąja kalba, literatūra bei pačia didžiausia žmogaus dovana žmogui – knyga. Ji buvo ir bus žinių, minčių ir mokslo šaltinis, viliojantis ieškoti galimybių žengti į pažinimą, ieškoti tiesos, prasmingo bei svaraus žodžio ir išsivaduoti iš abejonių.

20230510 netrad penkt pamoka 120230510 netrad penkt pamoka 2

     Pamokos metu mokiniams prisimintas spaudos draudimo laikotarpis Lietuvoje, slaptųjų mokyklų ir daraktorių veikla, knygnešių indėlis stengiantis išsaugoti lietuvišką knygą, žodį. Bibliotekininkė pristatė Sidabravo krašto knygnešius, jų veiklą ir nuopelnus skleidžiant Lietuvišką žodį. Dar kartą prisiminti ir laikraščių „Aušra“ bei „Varpas“ iniciatoriai, steigėjai, laikraščių nauda Lietuvai ir jos žmonėms. Na, o mokiniai dar turėjo galimybę sudalyvauti ir viktorinoje, kurioje galėjo pasitikrinti
savo žinias apie Knygnešius.

     Taigi, ši diena leidžia pasidžiaugti lietuvių kalbos gyvybingumu ir gražumu, prisiminti sudėtingiausius mūsų kalbos ir lietuviškos spaudos gyvavimo etapus bei puoselėti viltį, kad lietuvių kalba dar išliks labai ilgai.

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Balandis 2024 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 14 1 2 3 4 5 6 7
week 15 8 9 10 11 12 13 14
week 16 15 16 17 18 19 20 21
week 17 22 23 24 25 26 27 28
week 18 29 30
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com