Dabar lankosi

Dabar svetainėje 179 svečiai ir narių nėra

Sidabravo gimnazijos mokiniams - prevencinės pertraukos „Laikas žinoti“

     Gegužės mėnesį Sidabravo gimnazijos antro aukšto fojė vyko prevenciniai renginiai mokiniams „Laikas žinoti“. Ilgųjų pertraukų metu, parodos – instaliacijos bei performanso forma, mokiniams buvo pateikta įvairi informacija apie psichoaktyvias medžiagas. Psichoaktyvios medžiagos – tai medžiagos, kurios neigiamai veikia žmogaus psichiką ir sukelia sveikatos ar elgesio sutrikimus. Psichoaktyviųjų medžiagų grupei priklauso narkotinės, psichotropinės bei kitos medžiagos (alkoholis, tabakas, cheminės medžiagos, raminamieji, migdomieji vaistai) su kurių vartojimu tiesiogiai ar netiesiogiai mokiniai susiduria kasdieniame gyvenime.

     Į prevencinių pertraukų veiklas iniciatyviai įsitraukė istorijos mokytojas Dovydas Paškauskas, kuris kartu su mokiniais diskutavo apie naujas psichoaktyviąsias medžiagas bei atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus. Dešimtos ir devintos klasės mokiniai kartu su biologijos mokytoja Silva Morkūniene pristatė instaliaciją „Laikas žinoti“, kurioje buvo pateiktos Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) parengtos rekomendacijos į ką turėtų mokiniai, jų tėvai ir visi mokyklos bendruomenės nariai atkreipti dėmesį, tai yra ką reikia žinoti ir kaip gebėti pasakyti „ne“ bei atrasti save įvairiuose asmenybę ugdančiose veiklose. Performansų metu mokiniai mokėsi džiaugtis savo ir kitų žmonių pasiekimais per tarpusavio bendrystę, palaikymą, supratimą ir išklausimą, nes psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas dažniausia yra „nelaimingo“ žmogaus pasirinkimo pasekmė, kur jis tokiu būdu bando spręsti savo emocinių ryšių ar kitų poreikių problemas.

Sidabravo gimnazijos mokiniai reflektuodami džiaugėsi, kad jie aktyviai dalyvavo performansų instaliacijose bei diskusijų ratų labirintuose „Laikas žinoti“, nes tokiu būdu lavinami mąstymo įgūdžiai, kaip sėkmingos ateities pagrindas.

Svarbiausias civilizacijos uždavinys – išmokyti žmogų mąstyti (Tomas Edisonas)

Sidabravo gimnazijos mokytojai

Silva Morkūnienė ir Dovydas Paškauska

 

MixCollage 20 May 2024 09 25 AM 3904 1

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Liepa 2024 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com