Spalio 25 d. Sidabravo gimnazijos 1g ir 2g klasės mokiniai (15 mok.) vyko į „Nepatogaus kino“ festivalio 2022 edukacinius seansus ir dalyvavo programoje „Filmai, padedantys augti“, kur žmonių gyvenimo realybę keičia dokumentika.

     Panevėžio kino centre „Garsas“ mokiniai kartu su 1g klasės auklėtoja Audrone Blužiene ir fizinio ugdymo bei žmogaus saugos mokytoja Vita Masėniene (projekto „Nepatogaus kino klasė“ koordinatore) ne tik žiūrėjo filmus, bet ir dalyvavo jų aptarimo edukacijoje.

m20221025 111342  mreceived 1239668453265413

     Dokumentinis filmas „Vanduo, vėjas, dulkės, duona“ pasakoja apie Irano dykumos oazėje gyvenantį 11-metį Abolfazlą. Ten jis renka datules, rūpinasi šeimos karvėmis, atlieka namų darbus ir žaidžia su savo geriausia drauge Setayesh. Tačiau gyvenimas oazėje nėra visiškai idiliškas. Abolfazlas gyvena su fizine negalia, tačiau jo draugė Setayesh susiduria su dar didesne kliūtimi. Ji – viena iš 40 000 Irano vaikų, neturinčių gimimo liudijimo, ir dėl to negalinčių lankyti mokyklos.

     Animacinis filmas „Daugiau nei atsimenu“ pasakoja mergaitės Mugeni istoriją, kuri prasideda Murambjos kaimelyje pietryčių Konge. Čia Banyamulenge ūkininkų bendruomenė rūpinasi vieni kitais ir siekia padėti skurstančioms šeimoms ir ypač vaikams. Vieną naktį, kai Mugeni buvo vos keturiolika metų, šeimą pažadino sprogstančios bombos – kaimelį užpuolė sukarinta milicija, vadinama Mai Mai, kurios tikslas pasisavinti jų žemę ir galvijus. Milicija tvirtino, kad Banyamulenge gentis neturi teisės gyventi pietryčių Konge.

     Edukacijos metu, naudojantis neformalaus ugdymo metodais, buvo skatinama diskusija apie dokumentiniuose filmuose keliamas ne visuomet patogias temas: žmogaus teisių, skurdo, išnaudojimo, mokslo prieinamumo ir kt. problemas. Programa „Filmai, padedantys augti“ ugdo mokinių kritinį mąstymą, skatina pažinti pasaulio visuomenių įvairovę, apmąstyti šiandienos iššūkius ir džiaugtis tuo, ką turime gyvendami Lietuvoje.