Dabar lankosi

Dabar svetainėje 77 svečiai ir narių nėra

     Birželio mėn. 7-9 dienomis, penktus metus iš eilės, Sidabravo gimnazijos ir V. Kudirkos progimnazijos 30 mokinių, lydimi fizinio ugdymo mokytojų Vitos M. ir Dariaus K., dalyvavo Vaikų socializacijos ir poilsio programos stovykloje Žemaitijos nacionaliniame parke. Apsistojome svetingoje ir gražioje Vytauto Zaburo kaimo turizmo sodyboje, kurioje ne tik ilsėjomės, bet ir aktyviai bei turiningai leidome laisvalaikį – žaidėme sporto ir etno žaidimus bei smagiai ir prasmingai bendravome tarpusavyje.

     Pirma stovyklos diena prasidėjo žygiu pėsčiomis į Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centrą, kur edukacinio užsiėmimo metu ne tik vaišinomės mieliniais blynais su obuolių koše ir kvapnia žolelių arbata, bet ir apžiūrėjome audimo stakles, išaustas staltieses, lovatieses, stalių dirbtuves bei įrankius. Apžiūrėję Platelių dvaro amatų centro dirbtuves patraukėme į šalia esantį senojo dvaro parką, kur žaidėme įvairius etno žaidimus, dėliojome jerubės – tetervinių šeimos paukščio dėlionę bei spėliojome medžiaginiuose maišeliuose sudėtus medžių vaisius: kankorėžius, giles, kaštonus ir kt. Linksmai pasižaidę patraukėme į Platelių lankytojų centrą, kur susipažinome su Žemaitijos nacionalinio parko interaktyvia ekspozicija „Žemaitijos žemės slėpiniai“. Vėliau visi pėsčiomis ėjome prie Platelių ežero, kur mokiniai ilsėjosi, plaukiojo vandens dviračiais, grožėjosi unikalia gamta ir įspūdingomis Platelių ežero salomis. Paskui žygį tęsėme į Abručių ūkį „Medaus klėtelė“, kur dalyvavome edukacijoje „Bičių šposai“: vaišinomės įvairaus skonio medumi, naminiu sūriu, agurkais, medaus blynais, kuriuos kepėme patys. Kiek pavargę, bet linksmai nusiteikę, grįžome į sodybą, kur toliau turiningai leidome laiką sportuodami.

-     Antra diena prasidėjo pėsčiųjų žygiu į Platelius, iš kur toliau keliavome 24 km žygyje dviračiais aplink Platelių ežerą, užsukdami į Šaltojo karo muziejų, į Platelių ir Beržoro apylinkių 15 m aukščio apžvalgos bokštą. Keliaudami po 1991 metais įsteigtą Žemaitijos nacionalinį parką, kurio plotas 21720 ha, mokiniai grožėjosi unikalia gamta, jos paminklais, draustiniais, natūraliomis paukščių ir gyvūnų buveinėmis. Iš Platelių į kaimo turizmo sodybą atgal taip pat keliavome pėsčiomis. Grįžę pratęsėme draugiškas tinklinio, futbolo ir cornhole žaidimus.

     Trečia stovyklos diena buvo skirta poilsiui, sportiniams žaidimams ir vandens pramogoms.     Mokiniai truputį pavargę, bet kupini gerų emocijų ir įspūdžių vakarop linksmi grįžo namo.

 

rsz a3A2

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Liepa 2024 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com