Dabar lankosi

Dabar svetainėje 317 svečių ir narių nėra

     Kokia kūno odos funkcija organizme ir kokių veikliųjų medžiagų reikia jos apsaugai?

2021grd steam kosmetika 10a2021grd steam kosmetika 01

     Kokią kosmetiką galime vadinti sintetine, natūralia ir ekologiška? Gruodžio mėnesį Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos mokinai kartu su gamtos mokslų mokytoja Silva Morkūniene buvo nuvykę į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centrą ir ieškojo atsakymų atlikdami tiriamuosius darbus „Natūralios kosmetikos gamyba“. STEAM santrumpa žymi gamtos mokslų (angl. Science), technologijų (angl. Technology), inžinerijos (angl. Engineering), meno / dizaino (angl. Art) ir matematikos (angl. Mathematics) sritis. Raidė A santrumpoje STEAM yra vartojama platesne nei menas / dizainas prasme: A – visos kitos disciplinos (angl. All other disciplines). STEAM tai atviros prieigos centras, kuriame siekiama ugdyti mokinių gamtos mokslų, matematinį, technologinį ir inžinerinį raštingumą bei formuoti šalies ateitį per praktinio mokymosi patirtį.

2021grd steam kosmetika 09 2021grd steam kosmetika 02 2021grd steam kosmetika 03 2021grd steam kosmetika 04 2021grd steam kosmetika 05 2021grd steam kosmetika 06 2021grd steam kosmetika 07

     Mokiniai, edukacinio užsiėmimo metu, dirbdami poromis ir naudodami svarstykles, termostatines voneles, chemines stiklines, matavimo cilindrus, medines menteles, plastikinius padėklus, įvairius indelius ir žaliavas kosmetikos gamybai, pasigamino įvairių kvapų kremus bei apskaičiavo jų savikainą, kartu aptardami galimai būsimą kosmetikos verslo planą. STEAM veiklos metu mokiniai taip pat tyrinėjo gamtinės ir sintetinės kilmės kosmetikos medžiagas bei išmoko kritiškai vertinti rinkoje tiekiamus kosmetikos produktus.

     Dviejų valandų trukmės tiriamoji veikla buvo prasminga nes mokiniai grįždami iš Šiaulių miesto į Sidabravo miestelį, džiaugėsi pagilinę žinias apie kūno odos priežiūrą bei kosmetikos gamybą.

     Mokytis gamtos mokslų tyrinėjant yra labai žavu, teigė išvykos dalyviai po įdomaus STEAM užsiėmimo. Dėkojame entuziastingai veiklos organizatorei bei mūsų mokyklos direktoriui Zenonui Gedvilui už suteiktą galimybę tobulintis tyrinėjant. Mes, kartu su mokiniais tikime, kad dar ne kartą apsilankysime Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centre!

Silva Morkūnienė,
Sidabravo gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Rugpjūtis 2022 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 31 1 2 3 4 5 6 7
week 32 8 9 10 11 12 13 14
week 33 15 16 17 18 19 20 21
week 34 22 23 24 25 26 27 28
week 35 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com